Xhenneti

>> Saturday, December 30, 2006


vend i kenaqesive,

i papershkrushem padyshim,

por i embel si mjalti,

vend i premtimeve te medha...

eshte realitet dhe jo genjeshter,

zemrat e vdekura dot nuk e kuptojne,

eshte ajo qe jetes i jep kuptim,

ku besimtaret do te kuvendojne pergjithmone...

xhenneti vend bukurise,

vend i hyrive, lindje e devotshmerise,

sa i etur jam per uje kevtheri,

sa i permalluar jam per fytyren tende o All-llahu im...


Hamdi Nuhiju

0 Komentet:

Post a Comment

Video rasti:

  © Blogger template Simple n' Sweet by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP