FIKSIM PA PARAMENDIM

>> Wednesday, April 09, 2008


Minushe DAKUThone se jeta nuk ka kuptim;

Vitet kalojne e qetesia nuk ze vend...

Fatin e destinuar duhet perjetuar.

Keshtu pohojne njerz te paautorizuar!

Vershime mendimesh ndeshen

e shperndahen mbrenda trurit tim!

Pse thone jeta nuk ka kuptim?

Fleta injorance kaplojne kete fiksim.

Disa thone se jeta eshte bosh, e zbrazet...

Zbrastire normative atakon

lobin mendor,

Shpirti prape mbeti bosh.

Gjendja u acarua,

truri e shpirti u turbulluan...

dhe trupi nuk ndihmon dot,

por bjen ne shok!!!

U rikthye normaliteti.

Sa pyetje mbeten pa pergjigje

qe nuk i gjen dot.

Po fjala shprese?!

C'kuptim ka?

FIKSIM PA PARAMENDIM

0 Komentet:

Post a Comment

Video rasti:

  © Blogger template Simple n' Sweet by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP