Nje hap ne pertejshmeri

>> Wednesday, April 09, 2008


Minushe DAKUE une mbeshtjelle me terr te zi...

Mbaj mend nje jete pa jete,

pa perjetim

ankth e merzi,

pa te dashuren embelsi.

Nje cast ne pertejshmeri

e une u bera si cilimi...

ne vetmi.

Ne burg te erret, pa drite...

ne varr te zi.

Nje hap pertej dhe u ndava

nga e ashtuquajtura bote.

Prape mbeta vet...

Dhe dheu paska mbuluar tenin tim te ri.

Ika, shpetim nuk paska

Kesaj i thone te dashur miq

Realitet ne pertejshmeri..

AHIRET


TE LUTEM FALEM O All-llahu im!

0 Komentet:

Post a Comment

Video rasti:

  © Blogger template Simple n' Sweet by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP