Mahnitesh nga vetja…!

>> Friday, April 09, 2010

Ismet AHMETAJ

Mahnitesh nga vetja …
Nuk di se c’ben
Te ka ikur mendja
Veten po genjen!


Nje cast mendo
Pozicionin tend
Ne universin e madh
Se sa ze vend…!

Per kot mundohesh..
Kur nuk di se c’ben
Kujt i krenohesh ?
Veten prap genjen!

Ti je nje krijese
Kte mos e harro
O rob i krijuesit
Vec Zotin madhero

Sa mbreter e perandore
Te humbur perfunduan
Si cdo njeri ne bote
Vdekjen e shijuan !

Fundi do te vij..
Dhe kjo nuk ka dyshim
Madhero krijuesin..
Ne zemer t’kesh besim

Koha nuk do te prese..
E prapa nuk ka kthim
Casti do te vij…
Pa asnje dyshim!

Ndaj kthehu te Krijuesi
Me mall e adhurim…
Ti do te jesh fituesi
Ta dish miku im !

0 Komentet:

Post a Comment

Video rasti:

  © Blogger template Simple n' Sweet by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP